Czym kierować się podczas wyboru zakupu witaminy D?

Czym kierować się podczas wyboru zakupu witaminy D?

Koszt najtańszej witaminy D3 dostępnej na rynku to kilka złotych. Jednak to na co warto zwrócić największą uwagę, to forma witaminy D3, a co za tym idzie jej wchłanialność w organizmie.

Naukowcy podkreślają największą wartość witaminy D3 dostępnej w postaci kropli. Charakteryzują się one wysoką przyswajalnością.
Konieczne jest również sprawdzenie zawartości jednostek witaminy D3 w 1 kropli. Dzięki temu z łatwością określimy ile kropel należy spożywać wg zaleconej dziennej dawki. Niektóre preparaty zawierają jej aż 2000 IU w 1 kropli. Pamiętajmy, że jest to dawka profilaktyczna, którą każdy Polak powinien zażywać w okresie od października do końca kwietnia.

Interesujące jest również jak łatwo możemy dać się oszukać pozornie niską ceną poprzez zróżnicowane pojemności buteleczek. Pozornie może wydawać się, że różnica 10 ml to nie dużo. Wiedząc jednak ze 1ml to ok 30 kropli okazuje się to ważny szczegół podczas zakupu witaminy.

Nie zapominajmy również, aby podczas suplementacji witaminy D3 zażywać witaminę K2 MK7. Stosowanie razem zapewnia prawidłowy rozwój i wzrost komórek oraz zwiększą wytrzymałość kości. Zapewnią również regulację gospodarki wapniowej oraz zapobiegną wystąpieniu wielu chorób m.in. osteoporozie czy miażdżycy.
Przyswajalność witaminy D3 zwiększy dodatkowo przyjmowanie witaminy A i magnezu.

Korzystajmy zatem z zalet działania wit d 3 oraz czerpmy radość z każdej słonecznej chwili.